ING’den özel bankacılığa görkemli start

29 04 2010

2010’da 5 özel bankacılık şubesi açılacak. ING Bank, 100 bin lira ve üzerinde likit varlığa sahip müşterilerine, özel bankacılık hizmetleri vermeye başladı.

Tabakoğlu, 2010 sonuna kadar toplam 5 özel bankacılık şubesi ve belirli şubelerin içinde yer alacak 35’e yakın özel bankacılık merkezini hizmete açacaklarını dile getirerek, ilk özel bankacılık şubesinin Bebek’te hizmet vermeye başladığını söyledi.

Limuzin servisi ve maç bileti ayarlama hizmeti dahil

Özel bankacılık müşterilerine yönelik genişletilmiş ürün gamı ile hizmet vereceklerini belirten Tabakoğlu, sofistike ürün kapsamında yer alan tematik ürünlerin müşterilere sunulacağını, özel bireysel emeklilik planı ve tutsat (mortgage) paketleri hazırlanacağını, görüntülü konuşma sistemi ile müşterilerin şubeler aracılığıyla uzman ekibe bağlanarak güncel piyasalar hakkında bilgi alabileceğini anlattı.

Tabakoğlu’nun verdiği bilgilere göre, ING Bank özel bankacılık müşterilerine yönelik hizmetler arasında özel güvenlik araçları ile başka bankadaki nakit paranın ING’ye transferi, ”varlık durum raporları” ile portföyü inceleme imkanı, vergi ve gayrimenkul danışmanlığının yanı sıra seyahat ve concierge hizmetleri kapsamında helikopter, tekne ve limuzin kiralama, seyahat planlama, tüm dünyada özel etkinlik, müzikaller, film galaları ve özel maçlara bilet ayarlama, tüm dünyada restoran, bar, kulüp araştırarak rezervasyon yapma gibi hizmetler yer alıyor.
Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Tabakoğlu, bir soru üzerine, henüz yurt dışı hisse senedi piyasalarına yönelik hizmet vermediklerini ancak, önümüzdeki dönemde bu hizmeti hayata geçireceklerini belirterek, bunların çok niş yatırımlar olması nedeniyle operasyonel maliyetlerinin yüksek olduğunu anlattı.
Tabakoğlu, özel bankacılık kapsamındaki hizmetlerin müşterilere ekstra bir maliyet getirmeyeceğini belirterek, krizle birlikte dünyada özel bankacılık alt limitlerinin aşağı çekilmeye başlandığını kaydetti.

 

ING Bank’ın gece yapılan lasmanından önce özel bankacılık hizmetlerinin başlatılmasına ilişkin olarak sabah saatlerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan ING Bank Üst Gelir Bankacılık ve Yatırım Ürünlerinden Sorumlu Grup Müdürü Cenk Tabakoğlu, Türkiye’de 50 bin lira üzeri mevduatı bulunan 1,1 milyon, 250 bin lira üzerinde mevduatı bulunan 166 bin kişi bulunduğunu belirtti.

Tabakoğlu, ”Bu müşterilerin yarattığı toplam TL tasarruf hesabı 140 milyar lira. Bu da toplam tabanın yüzde 68’ini oluşturuyor. 2013 sonu itibariyle müşteri sayısında yüzde 25, varlıklarda yüzde 30 artış bekliyoruz” dedi.
Hedef kitlelerinin, 100 bin lira ve üzerinde likit varlığa sahip müşterilerden oluştuğunu söyleyen Tabakoğlu, buradaki alt limitleri rekabete göre daha düşük tuttuklarına işaret etti.

“Pazar lideri değiliz ama hedeflerimiz var”
ING Bank Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Vincent van den Boogert ise, ING Bank’ın global düzeyde her ay 3 milyon müşteriye hizmet verdiğini belirterek, Polonya gibi bazı ülkelerde pazar lideriyken, Türkiye’de henüz bu konumda bulunmadıklarını, ancak buna ilişkin bazı hedefleri olduğunu söyledi.
Müşteri varlığını korumak ve artırmak için uzun vadeli ilişkinin önemine işaret eden Boogert, hem uzun vadeli hem de kısa vadeli ihtiyaçları karşılayacak potansiyele sahip olduklarını kaydetti.


İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: