Diebold ve Vakıfbank işbirliği

15 09 2010

Türkiye’nin farklı alanlarda uzmanlığa sahip lider bankalarından biri olan VakıfBank, Diebold ile ATM ve yazılım anlaşması yaptı

Anlaşma kapsamında, Diebold 575 nakit para yatırma özellikli ATM ve VakıfBank için özelleştirilmiş ATM yazılımı sağlayacak. ATM’lerin VakıfBank şubelerinde kurulumuna önümüzdeki günlerde başlanacak.
Türkiye’nin 5. büyük bankası olan VakıfBank, mevcut ATM’lerini ve self-servisvakifbank teknolojisini, para birimi yönetimi, risk azaltmadan oluşan servisler ve nakit para yatırma özelliğiyle geliştiriyor. Diebold’un VakıfBank’a sağlayacağı Opteva® serisi ATM cihazları, bankaya özel Agilis yazılımının yanında, bozuk para iadesi, anında nakit para yatırabilme ve fatura ödeme kolaylığı sağlayan gelişmiş banknot alıcısı gibi özelliklere sahip olacak.
Diebold EMEA Orta ve Güney Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Yardımcısı Danilo Rivalta konuyla ilgili görüşlerini “Diebold, VakıfBank’ın ATM altyapısını güçlendirmek ve büyüme stratejisini desteklemek amacıyla çözümlerimizi seçmesinden onur duyuyor. Bu proje, Diebold’un Türk pazarıyla olan işbirliğinin bir örneği. VakıfBank’la olan bu anlaşma, Diebold’un EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Türkiye’deki varlığı açısından önemli bir kilometre taşı olacaktır.”diyerek belirtti.
Diebold, nakit otomasyonu konusundaki güçlü deneyimiyle teknolojik uzmanlığını birleştirerek, ATM’lerde bakım ve işletim kolaylığı sağlayan, Gelişmiş Banknot Alıcısı’nı (ENA) tasarladı. ENA modülü, 50 adete kadar farklı değerdeki banknotun, zarf gerektirmeden, onaylı ve belgeli olarak, hızlı ve kolay bir şekilde hesaba yatırılmasını sağlıyor. Diebold’un ENA modülü ayrıca, sektördeki tek çift yönlü banknot kanalı özelliğine sahip bulunuyor. Bu sayede, kanallardan birinde sıkışma olsa dahi, diğer kanal çalışmaya devam ediyor ve ATM cihazında banknot akışında herhangi bir problem yaşanmıyor. Nakit para yatırma modülü, Diebold’un tam fonksiyonlu Opteva terminallerinin esnekliğini artırıyor. Uluslararası Bireysel Bankacılık Araştırması’na göre, nakit para yatırabilme fonksiyonlu ATM sayısı 2007’den 2009’a %30 artış gösteriyor.

.

Reklamlar

İşlemler

Information

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: