Albaraka Türk 108. Şubesini Karabük’e Açtı

3 12 2010

Albaraka Türk Katılım Bankası, 108. Şubesini İlimiz Karabük’te açtı. Açılışa Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Pehlivan Baylan Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi ve Banka Yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

23092010_albarakaturk_acilis_123092010_albarakaturk_acilis_2

Açılış öncesi ilk konuşmayı Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi yaptı. Albaraka Türk’ün Türkiye’de ki katılım bankacılığının öncüsü bir kuruluş olduğunu ifade eden Genel Müdür Yahşi, 108. şubelerinin Karabük’e açıldığını söyledi. Albaraka Türk’ün 1985 yılında ilk katılım bankası olarak faaliyete geçtiğini sözlerine ekleyen Yahşi şunları söyledi: “108. Şubemizi Karabük’e açıyoruz. Yıl sonunda da bu sayıyı 120’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Albaraka Türk’ün faaliyet esaslarına bakıldığında faizsiz esasla çalıştığı görülüyor. Bu şubemiz de faizsizlik temelinde faaliyetlerini sürdürecek.”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise Albaraka Türk’ün Karabük’te itici bir güç olacağını ifade ederek, Karabük’ün Sanayicisine, tüccarına, esnafına ve halkına açacağı yeni yol ve hamleler ile gelişme sağlayacağına inandığını söyledi.
Bir ilin ekonomisinin büyümesinin en önemli göstergesinin o ile gelen banka sayısının artışı olduğunu ifade eden Karabük Valisi İzzettin Küçük ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi:
“Türkiye ekonomik olarak büyüyor, Karabük’te büyüyor. Bir ilde ekonomisinin büyümesinin en önemli göstergesi o ile gelen banka sayısının artışıdır. Çünkü paranın nabzını en iyi bankalar tutar. Bu bakımdan Karabük adına mutluyum. Albaraka Türk faizsiz katılım bankacılığında çok köklü geçmişi olan bir banka. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Karabük’ün sanayicisine, iş adamına, esnafına ve halkına büyük destek vereceğine inanıyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından Albaraka Türk şubesinin açılışını dualar eşliğinde Karabük Valisi İzzettin Küçük, Belediye Başkanı Rafet Vergili, Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş yaptı.

Albaraka Türk 108. Şubesini Karabük’e Açtı

Karabük Şubesi
Hürriyet Cad. Beyaz Saray İşhanı No : 151 / A
Merkez / KARABÜK
Tel : (0370) 415 66 33
Faks : (0370) 354 53 05


İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: