Ziraat Bankası Erbil’de şube açtı

16 02 2011

191319Ziraat Bankası Erbil’de şube açtı. Banka, Bağdat’tan sonra Erbil’de de ilt Türk Bankası oldu

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Bağdat şubesi ile Irak’ta açılan ilk Türk bankası olan Ziraat Bankası, Erbil’de de ilk olma özelliği ile dünden itibaren hizmet vermeye başladı.
Açıklamada, Türkiye ve Kuzey Irak arasında son yıllarda artan iş hacmine paralel olarak bu ülkede faaliyette bulunan çok sayıdaki Türk şirketinin hem bu bölgede yapacakları yatırımların nakdi ve gayri nakdi finansmanında, hem de iki ülke arasındaki dış ticaret işlemlerine aracılık etme konusunda Ziraat Bankası olarak aktif bir şekilde yer alınacağı ifade edildi.

Ziraat, 14 Şubat’ta açtığı şube ile Erbil’e ilk şube açan Türk bankası unvanını aldı
Ziraat Bankası, Kuzey Irak’taki Erbil şubesinin 14 Şubat itibarıyla faaliyete başladığını duyurdu. Böylece Ziraat Kuzey Irak’a ilk giren Türk bankası oldu. Şubenin, 14 Şubat’taki ilk günündeki ilk işlemi ise Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar’ın gerçekleştirdiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, Çağlar, Erbil şubesinde 100 dolarlık hesap açarak, şubenin de ilk müşterisi oldu. Şube açılışının 14 Şubat tarihine yetişmesini isteyen Ziraat yönetimi, açılışı bu tarihe yetiştirdi ve Çağlar’ın işleminden sonra şube kapandı. Erbil’de dün tatil olduğu için kapalı olan şube, bugünden itibaren Kuzey Iraklılara hizmete başlayacak.</DIV>

2008’DE BAĞDAT’A GİRMİŞTİ
Ziraat’ten yapılan açıklamada, 2008’de açılan Bağdat şubesi ile Ziraat Bankası’nın Irak’ta şube açan ilk Türk bankası olduğu hatırlatılarak, Erbil’de de Türk işadamlarının tümbankacılık işlemlerine yardımcı olunmasının amaçlandığı ifade edildi. Bankadan yapılan açıklamada, Türkiye ve Kuzey Irak arasında artan iş hacmine paralel olarak bu ülkede faaliyetlerde Ziraat Bankası olarak aktif bir şekilde yer alınacağı ifade edildi.

8 ŞUBE PERSONELİNİN 4’Ü KUZEY IRAKLI, İKİSİ KADIN
Erbil’de faaliyete başlayan şubede toplam 8 kişilik personelin görev yapacağı öğrenildi. Şubede görev yapacak olan personelden, şube müdürünün de arasında bulunduğu 4’ünün Türkiye’den Erbil’e tayin edildiği belirtilirken, diğer 4 personelin Kuzey Iraklı olduğu ifade edildi. Türkiye’den gidenlerin yerel dili konuşabildiği, iki personelin ise kadın ve Kuzey Iraklı olduğu kaydedildi. Şubenin Erbil’in en işlek caddelerinden birinde olduğu açıklanırken, bölgenin en büyük alışveriş merkezi olan Family fun alışveriş merkezi yakınında açıldığı belirtildi. Erbil’in güvenlik açısından Bağdat’a göre daha güvenli olduğu kaydedilirken, şubenin güvenliğini dışarıdan bir firma 3 kişik güvenlik ekibiyle sağlayacak. Erbil’deki bütün banka şubelerini polisin uzaktan kamera ile gözetlediği belirtildi.

DUŞLU VIP OFİS HİZMETİ
Öte yandan şubenin üst katında Irak’a giden Türk işadamlarına yönelik VIP odalarının da bulunduğu belirtildi. VIP odalarını Türk işadamlarının iş görüşmelerinde kullanabilecağı öğrenilirken, bu hizmetin özellikle bölgeye günü birlik giden işadamlarına yönelik olduğu ifade edildi. VIP odalarında aynı zamanda duşların da olduğu belirtildi. Ziraat, Yunanistan’da açtığı şubede de VIP ofisler yapmıştı.

Reklamlar

İşlemler

Information

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: