İş Bankası’nın Erbil şubesi açıldı

30 03 2011

Untitled-1İş Bankası’nın yurt dışındaki 30. şubesi olan Erbil şubesi, Devlet Bakanı Çağlayan’ın katıldığı törenle açıldı

İş Bankası’nın Erbil şubesi, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın katıldığı törenle açıldı.
Bakan Çağlayan, törende yaptığı konuşmada, bugün ilk Türk özel bankası Erbil şubesinin açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.
Bugünün, tarihe geçecek önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade eden Çağlayan, ”İş Bankası ile birlikte 3 Türk bankasının şubesinin (Ziraat ve Vakıfbank) açılışı yapılmaktadır. Türk ihracatçısı, Türk müteahhidi ve Türk yatırımcısından sonra Türk bankacılık sektörü de Erbil’e girmiş oluyor” dedi.
Zafer Çağlayan, küresel krizde dünyanın birçok büyük bankası batarken Türk bankalarının çok başarılı sınav verdiğini, dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde bankalara destek verilip bu konuda kararlar alınırken Türk bankalarının hiçbir desteğe ihtiyaç duymadığını, kendi öz kaynaklarıyla başarılı bir sınavdan geçtiğini söyledi.
”Türkiye’nin en büyük özel sektör bankası olan İş Bankası’nın Erbil’de şube açmasının bir övünç kaynağı olduğunu” dile getiren Çağlayan, şöyle devam etti:
”İş Bankası, her zaman Türk özel sektörünün yanında olmuştur, ihracatçıyı desteklemiştir. Erbil, Türkiye, Irak ticari ilişkilerinin geliştirilmesinde çok önemli destek verecektir. Artık Erbil ile Türkiye arasında para transferi çok kolay yapılacak, iş adamları rahatlıkla teminat mektubu alacak ve ticaretin gelişmesine imkan sağlayacaktır. 3 Türk bankasının Erbil’de faaliyet göstermesi, Erbil tarihi için bir ilktir. İnanıyorum ki daha birçok Türk bankası açılacaktır. BDDK’ya Türk bankalarının Erbil’de şube açma başvuruları yerine geldiğinde, belki de çok yakın süre içinde 10’a yakın Türk bankası açılmış olacaktır.”
İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince de Erbil şubesinin bankanın yurt dışındaki 30. şubesi olduğunu belirterek, bundan sonra Bağdat, Basra, Süleymaniye, Duhok ve Zaho’da şube açmayı planladıklarını, en kısa zamanda buradaki teşkilatı Irak bankasına dönüştüreceklerini vurguladı.

Türkiye İş Bankası A.Ş.
Erbil / Irak Branch, Gulan Street ,Ainkawa Road, Duty Free Complex, Erbil-Irak
Tel: +964 750 386 23 05-06

Reklamlar

İşlemler

Information

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: