YKB şubelerinde işaret dili dönemi

2 03 2012

10444923066Yapı Kredi şubelerinde işaret dili dönemi başlatıyor. Böylece işitme engelliler bankada kimsenin yardımına ihtiyaç duymayacak

Şirketlerin birçoğu gerek ofis binalarını gerekse hizmet içeriklerini engelli vatandaşların yararlanabileceği şekilde yeniden biçimlendiriyor. Nüfusunun yüzde 12’den fazlası engelli olan bir ülke için bu biraz geç kalınmış bir yapılanma ancak şirketlerin hızları dikkat çekici. Bugüne kadar gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle 10 binden fazla insana dokunan Yapı Kredi Bankası da 900’ü aşkın şubesinde işitme engelliler için devrim niteliğinde bir uygulama başlatıyor. Yapı Kredi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Yöneticisi Nurcan Erhan, Türkiye’de yaşayan 3 milyondan fazla işitme engellinin banka şubelerine ya hiç gelemediğini ya da geldiğinde derdini anlatamadığını tespit ettiklerini belirterek, buradan hareketle birkaç ay önce İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğinde bir projeye başladıklarını anlattı. Proje kapsamında Yapı Kredi şubelerinde çalışanlar, işitme dilini öğrenerek bu engeli olan müşterilere üçüncü bir kişiden yardım almaksızın hizmet verebilecekler. Araştırmalarına göre Türkiye’deki işitme engellilerin 1.7 milyonunun bankacılık hizmeti aldığını açıklayan Erhan, "Bu proje sonrasında bütün şubelerimizde en az bir çalışanımız işaret dilini biliyor olacak. Bu bizim adımıza büyük mutluluk" şeklinde konuştu.
İSTANBUL VE ANKARA PİLOT
Projenin diğer bir ortağı da Yapı Kredi Bankacılık Akademisi. Geçtiğimiz ay banka içinde projenin duyurusunu yaptıklarını ve gönüllü çalışanlardan başvuru beklediklerini söyleyen Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Direktörü Saynur Önen de, 250 kişinin eğitim almak istediğini ifade etti. "İstanbul ve Ankara’yı pilot şehirler olarak belirledik. 200 çalışanımız eğitimlere başladı. 20’şer kişilik gruplar halinde eğitim alacaklar. Eğitimleri İşitme Engelliler Federasyonu’nun tecrübeli eğitmenleri veriyor" diyen Önen, projenin daha sonraki aşamalarda diğer illere de yayılacağını söyledi.
ENGELLİ DOSTU ŞUBE
2012 sonuna kadar sürecek eğitimlerde işaret dili bilen çalışana sahip şubelere "engelli dostu şube" ibaresi konulanacak. Sosyal Sorumluluk Projeleri Yöneticisi Nurcan Erhan, "Engellilere bankacılık hizmetlerini rahatça ulaştırabilmek için sürekli yeni projeler tasarlıyoruz" diyor.

Sabah


İşlemler

Bilgi

One response

7 03 2012
hakan

KAVAKPINAR MAH ABDİİPEKCİ CADDESİNDE PENDİK İST.PAZAR PAZARININ TAM KARSISINDA İŞİKLARIN HEMEN YANINDA MUNUBUS YOLU ÜZERİNDE ÇOK İŞLEK YERDE BANKALARIN BANKAMATİK İÇİN YER ARADIĞINI DUYDUM…BURADA OLAN BANKALARI SÖYLİM OLMAYAN BAKACILAR ARASIN 50 METRE ASSAĞISINDA AKBANK VE TEB VAR 800 METRE YUKARISINDA İŞBANKASI VE FINANS BANK VAR ÇOK GÜZEL BİR YERDE DÜKKANIM TEL 0532 776 45 77 HAKAN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: